Stowarzyszenie Wspólne Czyżyny nie wystawia kandydatów do Rady Dzielnicy. Natomiast uważamy, że samorząd dzielnicowy jest niezwykle ważny dla społeczności lokalnej. Dlatego też rekomendujemy głosowanie na kandydatów z różnych komitetów wyborczych oraz kandydatów niezależnych, którzy są członkami lub sympatykami naszego stowarzyszenia, a przede wszystkim angażowali się w działalność społeczną (w tym podczas organizowanych przez nas wydarzeń i przedsięwzięć) udowadniając że chcą pracować społecznie na rzecz społeczności Czyżyn.
Okręg
kandydat
4
Anna Rajca
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”
Urodziłam się w 1978 r w Krakowie. Od 35 lat mieszkam w Czyżynach. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym (kierunek ekonomia), a następnie studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim o kierunku “Miasto i Miejskość , jak współtworzyć dobre miasto”. Jestem współzałożycielem oraz członkiem Stowarzyszenia Wspólne Czyżyny, a także członkiem kolegium redakcyjnego ”Gazetki Czyżyńskiej”. Brałam czynny udział w obronie drzew przeciwko wycince przez firmę Budimex (Piknik na Betonie). Jestem współorganizatorką takich wydarzeń jak: II i III Piknik Sąsiedzki w Czyżynach, „Czyżyny – miejsce, które nas łączy” w ramach którego mieszkańcy poznawali interesujące miejsca naszej dzielnicy (Tauron Arenę, Muzeum Lotnictwa Polskiego), Przyrodniczy spacer Czyżyński dla rodzin do Lasku Łęgowskiego, Gra Miejska w ramach Krakowskich Nocy Poezji. Uczestniczyłam w zbiórce podpisów pod petycją skierowaną do Prezydenta Miasta Krakowa o ochronę terenów zielonych przed Szkołą Podstawową nr 155, w której udało się zebrać ponad 3000 głosów poparcia.
Od 14 lat jestem pracownikiem administracji samorządowej, mam szerokie doświadczenie w polityce mieszkaniowej, prywatnie jestem żoną i mamą dla 5 letniej córki Marysi. Wolny czas poświęcam na zwiedzanie innych miast zarówno w kraju jak i za granicą, jest to związane z moja fascynacją miastem jako dziełem ludzi. Podpatrzone innowacyjne rozwiązania mogą stać się inspiracją do wprowadzania podobnych w naszej okolicy.
5
Jerzy Woźniakiewicz
Wiceprzewodniczący Zarządu Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny” (zawiesił swoje członkostwo w Zarządzie na czas wyborów do rad dzielnic)
Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Ukończył studia z zakresu zarządzania w kulturze, a także bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego oraz politologii. Ma 43 lata.
Były Przewodniczący Zarządu Dzielnicy XIV Czyżyny. W latach 2006-2014 radny Miasta Krakowa i Przewodniczący Komisji Praworządności RMK.
Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”, angażującego się w obronę drzew na działce pomiędzy b. pasem startowym, a os. Dywizjonu 303 oraz organizującego m.in. pikniki sąsiedzkie.
Od ponad 7 lat kieruje Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie. W tym czasie instytucja ta otworzyła nowoczesną Artetekę i stale poszerzała swoje usługi i ofertę dla mieszkańców Krakowa.
Współautor programu poprawy bezpieczeństwa „Bezpieczny Kraków”. Działał także w zespole przygotowującym założenia miejskiego monitoringu wizyjnego.
Dziesięć lat temu opracował pierwszy w Polsce kompleksowy program powszechnego dostępu do defibrylacji – Krakowska Sieć AED „Impuls Życia”.
Był jednym z założycieli i dalej współtworzy Muzeum Ratownictwa w Krakowie, którego eksponaty można podziwiać w wyremontowanym hangarze na os. 2. Pułku Lotniczego.
Interesuje się nowymi technologiami oraz historią. W wolnych chwilach fotografuje i uprawia strzelectwo sportowe. Lubi jeździć na rowerze i często porusza się nim po mieście. Również prywatnie interesuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem publicznym, zarządzaniem kryzysowym oraz ratownictwem. Żonaty, ma dwóch nastoletnich synów, a w ich domu mieszkają także dwie kotki.
Od 37 lat mieszka na os. Dywizjonu 303.
6
Marek Ziemiański
członek Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”
45 lat, wykształcenie wyższe, absolwent kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Mąż i ojciec trójki wspaniałych dzieci. Od urodzenia mieszkaniec Nowej Huty. Radny Dzielnicy XIV Czyżyny. Z zamiłowania społecznik, zaangażowany w sprawy lokalne.
8
Łukasz Hodor
Łukasz Paweł Hodor. 30 lat, rodowity krakowianin. W Czyżynach mieszka od ponad 20 lat. Absolwent Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2, który ukończył z wyróżnieniem zdobywając tytuł technika handlowca. Studiował na Uniwersytecie Rolniczym gdzie uzyskał tytuł magistra w zakresie zarządzania oraz ekonomii. Interesuje się literaturą współczesna i nowymi technologiami. Pasjonat sportu, z którego czerpie energie do działania. Bez względu na pogodę biega w Parku Lotników Polskich, a rower uznaje za najwygodniejszy środek transportu. W wolnych chwilach jeździ na snowboardzie oraz gra w piłkę nożną. Tej ostatniej dyscyplinie poświęca zdecydowanie najwięcej czasu. Pierwsze kroki piłkarskie stawiał w KS Albertus. Dzisiaj reprezentuje naszą dzielnicę jako zawodnik w zespole o nazwie „Czyżyny” w futbolowej lidze szóstek. Wspomaga także organizację imprez sportowych dla dzieci i młodzieży z terenu Czyżyn jak np. Halowe Mistrzostwa Czyżyn.
Swoją aktywność w Radzie Dzielnicy chce skupić m. in. na promocji zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłych. Za ważny priorytet uważa rozwój terenów rekreacyjnych, poprawę komunikacji na terenie dzielnicy, a także dostęp do miejsc postojowych oraz rozbudowę sieci ścieżek rowerowych.
Chce propagować w lokalnym samorządzie model ścisłej współpracy z mieszkańcami, co pozwoli na wdrażanie optymalnych rozwiązań, które przyczynia się do zwiększenia komfortu życia w Czyżynach.
10
Paweł Meysztowicz
członek Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”
11
Grzegorz Mączka
członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”
12
Szymon Tekieli
członek Zarządu Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”
32 lata, ukończył XI Liceum Ogólnokształcące, absolwent AGH, z zawodu analityk. Od dziecka mieszkaniec i miłośnik Czyżyn. Członek i współzałożyciel Stowarzyszenia Wspólne Czyżyny.
Prywatnie szczęśliwy mąż a także ojciec dwójki chłopców. Chwile wolne od pracy i działalności społecznej spędza przede wszystkim z rodziną odkrywając różne zakątki Krakowa oraz Polski.
13
Karol Goryl
członek Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”
Karol Goryl – członek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej 2PL45, koordynator nadzoru usług w firmie Mr Clean, redaktor Gazetki Czyżyńskiej (zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa), członek Stowarzyszenia Wspólne Czyżyny.
Ukończył studia licencjackie z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego (specjalność: policja w systemie bezpieczeństwa publicznego) oraz magisterskie z bezpieczeństwa narodowego, technik budownictwa. Mąż i ojciec. Ma 28 lat.
Czyżynianin od urodzenia, bardzo przywiązany do miejsca, w którym żyje i mieszka, utożsamia się z jego bogatą historią. Przeciwnik betonowania. Wychowanek Klubu Sportowego Albertus.
Od ponad 4 lat z powodzeniem współzarządza Wspólnotą Mieszkaniową. Sprawdza się, jako gospodarz domu i bloku, w którym mieszka. Dba o otoczenie. Bardzo dobrze radzi sobie w sytuacjach kryzysowych.
Lokalny działacz, aktywista, posiada na swoim koncie kilka zrealizowanych inwestycji, których był inicjatorem, takich jak: remont chodnika pomiędzy blokami nr 45 i 44 na os. 2 PL, remont chodników pomiędzy bud. nr 47a a al. Jana Pawła II, remont chodnika i rewitalizacja zieleni przed bl. 45 na os. 2 PL (w tym nowe nasadzenia drzew i żywopłotów). Współorganizator majowego III Pikniku Sąsiedzkiego, który zgromadził kilkuset mieszkańców za blokiem nr 44 na os. 2 PL.
Interesuje się nowymi technologiami, bezpieczeństwem i jest zwolennikiem monitoringu wizyjnego, a także planowaniem przestrzennym – brał aktywny udział w spotkaniach konsultacyjnych dot. planu zagospodarowania przestrzennego Czyżyn. Chętnie jeździ na rowerze i lubi zwiedzać.
14
Agnieszka Budziaszek
16
Tomasz Trzajna
Mieszkam i pracuję w Czyżynach. Mam 27 lat. Z wykształcenia jestem technikiem prac biurowych, dyplomowanym masażystą i licencjonowanym fizjoterapeutą. Kończę studia magisterskie z zakresu fizjoterapii. Pomaganie ludziom daje mi ogromną satysfakcję, dlatego w przyszłym roku zamierzam kontynuować rozwój zawodowy na studiach podyplomowych z medycyny osteopatycznej. Pracuję w Małopolskim Centrum Krioterapii przy al. Pokoju 82. Prowadzę również prywatną praktykę fizjoterapeutyczną. W latach 2016-2018 pełniłem społecznie funkcję prezesa Fundacji Rozwoju Niewidomych.
Wolne chwile spędzam ze swoją narzeczoną, przygotowując się do ślubu i korzystając z dobrodziejstw kulturalnych oferowanych przez nasze miasto.
Jestem ciekawy świata i otwarty na ludzi. Kocham psy. Interesuję się ekonomią. Pasjonuję się wszelkimi formami aktywności fizycznej, w szczególności żeglarstwem i turystyką pieszą.
Moim największym osiągnięciem sportowym było przejechanie 1400 km rowerem przez całą Polskę podczas Rajdu Wisła w 2013 roku.
W życiu kieruję się maksymą „Pieniądze to nie wszystko”. Jestem idealistą i moim marzeniem jest, aby na wzór amerykańskich zasad społecznych, ludzie pomagali potrzebującym charytatywnie w ramach indywidualnych umiejętności kilka godzin w tygodniu.
Uważam, że nasza dzielnica jest najwspanialszą częścią Krakowa, dlatego tutaj zamierzam pracować, działać społecznie i starzeć się u boku ukochanej kobiety.
Mam w sobie dużo pokory, dlatego staram się otaczać osobami mądrzejszymi i bardziej doświadczonymi od siebie. Zatem jeżeli Państwo macie jakieś wskazówki, pomysły na zmiany w naszej dzielnicy, zapraszam do kontaktu mailowego: trzajna.tomasz@gmail.com lub telefonicznego: 661-027-109.
Proszę o pójście do urn 2 grudnia i danie mi szansy na reprezentowanie Państwa woli w Radzie Dzielnicy XIV.
18
Monika Kolano
19
Dorota Głowacka-Prus
Przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”
21
Aleksandra Mrozowska
Urodziłam się w 1986 roku w Krakowie. Ukończyłam studia magisterskie na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo, a następnie studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Obecnie jestem doktorantką na Wydziale Nauk
o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuję w jednym
z nowohuckich szpitali i w specjalistycznej poradni żywieniowej. Należę do Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.
Angażuję się w działalność społeczną i charytatywną. Już jako nastolatka byłam wolontariuszem – ratownikiem Maltańskiej Służby Medycznej, a później także wolontariuszem w Hospicjum im. Św. Łazarza przy ul. Fatimskiej w Krakowie oraz brałam udział w akcji „Pola Nadziei”.
W Łęgu, w Czyżynach mieszkam od urodzenia. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, a także mamą 4-letniego Krzysia. W wolnym czasie całą rodziną odkrywamy nowe miejsca w Krakowie i w Polsce. Lubię dobrą książkę, teatr, sudoku i własnoręcznie zrobione sushi.
Jestem osobą pracowitą, energiczną i zawsze w pełni zaangażowaną. Jako Radna Dzielnicy XIV wykorzystam wszystkie te dobre cechy do działań na rzecz Łęgu i Czyżyn.
You must be logged in to post a comment.