Stowarzyszenie Wspólne Czyżyny nie wystawia kandydatów do Rady Dzielnicy. Natomiast uważamy, że samorząd dzielnicowy jest niezwykle ważny dla społeczności lokalnej. Dlatego też rekomendujemy głosowanie na kandydatów z różnych komitetów wyborczych oraz kandydatów niezależnych, którzy są członkami naszego stowarzyszenia, a przede wszystkim angażują się w działalność społeczną (w tym podczas organizowanych przez nas wydarzeń i przedsięwzięć) udowadniając, że chcą pracować społecznie na rzecz społeczności Czyżyn.

Okręg

Kandydat

4

Anna Rajca

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”

Urodziłam się w 1978 r w Krakowie. Od 35 lat mieszkam w Czyżynach. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym (kierunek ekonomia), a następnie studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim o kierunku “Miasto i Miejskość , jak współtworzyć dobre miasto”. Jestem współzałożycielem oraz członkiem Stowarzyszenia Wspólne Czyżyny, a także członkiem kolegium redakcyjnego ”Gazetki Czyżyńskiej”. Brałam czynny udział w obronie drzew przeciwko wycince przez firmę Budimex (Piknik na Betonie). Jestem współorganizatorką takich wydarzeń jak: II i III Piknik Sąsiedzki w Czyżynach, „Czyżyny – miejsce, które nas łączy” w ramach którego mieszkańcy poznawali interesujące miejsca naszej dzielnicy (Tauron Arenę, Muzeum Lotnictwa Polskiego), Przyrodniczy spacer Czyżyński dla rodzin do Lasku Łęgowskiego, Gra Miejska w ramach Krakowskich Nocy Poezji. Uczestniczyłam w zbiórce podpisów pod petycją skierowaną do Prezydenta Miasta Krakowa o ochronę terenów zielonych przed Szkołą Podstawową nr 155, w której udało się zebrać ponad 3000 głosów poparcia.

Od 14 lat jestem pracownikiem administracji samorządowej, mam szerokie doświadczenie w polityce mieszkaniowej, prywatnie jestem żoną i mamą dla 5 letniej córki Marysi. Wolny czas poświęcam na zwiedzanie innych miast zarówno w kraju jak i  za granicą, jest to związane z moja fascynacją miastem jako dziełem ludzi. Podpatrzone innowacyjne rozwiązania mogą stać się inspiracją do wprowadzania podobnych w naszej okolicy.

rajca.czyzyny.org

5

Jerzy Woźniakiewicz

Wiceprzewodniczący Zarządu Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny” (zawiesił swoje członkostwo w Zarządzie na czas wyborów do rad dzielnic)

Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Ukończył studia z zakresu zarządzania w kulturze, a także bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego oraz politologii. Ma 43 lata.

Były Przewodniczący Zarządu Dzielnicy XIV Czyżyny. W latach 2006-2014 radny Miasta Krakowa i Przewodniczący Komisji Praworządności RMK.

Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”, angażującego się w obronę drzew na działce pomiędzy b. pasem startowym, a os. Dywizjonu 303 oraz organizującego m.in. pikniki sąsiedzkie.

Od ponad 7 lat kieruje Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie. W tym czasie instytucja ta otworzyła nowoczesną Artetekę i stale poszerzała swoje usługi i ofertę dla mieszkańców Krakowa.

Współautor programu poprawy bezpieczeństwa „Bezpieczny Kraków”. Działał także w zespole przygotowującym założenia miejskiego monitoringu wizyjnego.

Dziesięć lat temu opracował pierwszy w Polsce kompleksowy program powszechnego dostępu do defibrylacji – Krakowska Sieć AED „Impuls Życia”.  

Był jednym z założycieli i dalej współtworzy Muzeum Ratownictwa w Krakowie, którego eksponaty można podziwiać w wyremontowanym hangarze na os. 2. Pułku Lotniczego.

Interesuje się nowymi technologiami oraz historią. W wolnych chwilach fotografuje i uprawia strzelectwo sportowe. Lubi jeździć na rowerze i często porusza się nim po mieście. Również prywatnie interesuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem publicznym, zarządzaniem kryzysowym oraz ratownictwem. Żonaty, ma dwóch nastoletnich synów, a w ich domu mieszkają także dwie kotki.

Od 37 lat mieszka na os. Dywizjonu 303.

wozniakiewicz.pl

6

Marek Ziemiański

członek Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”

45 lat, wykształcenie wyższe, absolwent kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Mąż i ojciec trójki wspaniałych dzieci. Od urodzenia mieszkaniec Nowej Huty. Radny Dzielnicy XIV Czyżyny. Z zamiłowania społecznik, zaangażowany w sprawy lokalne.

ziemianski.czyzyny.org

8

Łukasz Hodor

Łukasz Paweł Hodor. 30 lat, rodowity krakowianin. W Czyżynach mieszka od ponad 20 lat. Absolwent  Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2, który ukończył z wyróżnieniem zdobywając tytuł technika handlowca. Studiował na Uniwersytecie Rolniczym gdzie uzyskał tytuł magistra w zakresie zarządzania oraz ekonomii. Interesuje się literaturą współczesna i nowymi technologiami. Pasjonat sportu, z którego czerpie energie do działania.  Bez względu na pogodę biega w Parku Lotników Polskich, a rower uznaje za najwygodniejszy środek transportu.  W wolnych chwilach jeździ na snowboardzie oraz gra w piłkę nożną.  Tej ostatniej dyscyplinie poświęca zdecydowanie najwięcej czasu. Pierwsze kroki piłkarskie stawiał w KS Albertus. Dzisiaj reprezentuje naszą dzielnicę jako zawodnik w zespole o nazwie „Czyżyny” w futbolowej lidze szóstek. Wspomaga także organizację imprez sportowych dla dzieci i młodzieży z terenu Czyżyn jak np.  Halowe Mistrzostwa Czyżyn.

Swoją aktywność w Radzie Dzielnicy chce skupić m. in. na promocji zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłych. Za ważny priorytet uważa rozwój terenów rekreacyjnych, poprawę komunikacji na terenie dzielnicy, a także dostęp do miejsc postojowych oraz rozbudowę sieci ścieżek rowerowych.  

Chce propagować w lokalnym samorządzie model ścisłej współpracy z mieszkańcami, co pozwoli na wdrażanie optymalnych rozwiązań, które przyczynia się do zwiększenia komfortu życia w Czyżynach.

hodor.czyzyny.org

9

Sławomir Bieniek

członek Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”

 

  • Absolwent Akademii
    Górniczo-Hutniczej
  • Menadżer w dziale
    marketingu
  • Pasjonat nowych
    mediów i urbanistyki
  • W Czyżynach od 2016
    roku

10

Paweł Meysztowicz

członek Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”

11

Grzegorz Mączka

członek Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”

Absolwent Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH, na co dzień pracownik znanej krakowskiej firmy informatycznej z siedzibą w Czyżynach, a prywatnie mąż i dumny ojciec. Pasjonat podróżowania i jazdy na rowerze. 

Czyżynami jestem związany od ponad 12 lat. Od zawsze staram się po pracy angażować społecznie, abyśmy my mieszkańcy Czyżyn – dzieci, rodzice i seniorzy mieli jak najlepsze warunki do życia.

www.grzegorzmaczka.pl

12

Szymon Tekieli

członek Zarządu Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”

32 lata, ukończył XI Liceum Ogólnokształcące, absolwent AGH, z zawodu analityk. Od dziecka mieszkaniec i miłośnik Czyżyn. Członek i współzałożyciel Stowarzyszenia Wspólne Czyżyny.

Prywatnie szczęśliwy mąż a także ojciec dwójki chłopców. Chwile wolne od pracy i działalności społecznej spędza przede wszystkim z rodziną odkrywając różne zakątki Krakowa oraz Polski.

tekieli.czyzyny.org

13

Karol Goryl

członek Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”

Karol Goryl – członek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej 2PL45, koordynator nadzoru usług w firmie Mr Clean, redaktor Gazetki Czyżyńskiej (zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa), członek Stowarzyszenia Wspólne Czyżyny.
Ukończył studia licencjackie z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego (specjalność: policja w systemie bezpieczeństwa publicznego) oraz magisterskie z bezpieczeństwa narodowego, technik budownictwa. Mąż i ojciec. Ma 28 lat.

Czyżynianin od urodzenia, bardzo przywiązany do miejsca, w którym żyje i mieszka, utożsamia się z jego bogatą historią. Przeciwnik betonowania. Wychowanek Klubu Sportowego Albertus.
Od ponad 4 lat z powodzeniem współzarządza Wspólnotą Mieszkaniową. Sprawdza się, jako gospodarz domu i bloku, w którym mieszka. Dba o otoczenie. Bardzo dobrze radzi sobie w sytuacjach kryzysowych.
Lokalny działacz, aktywista, posiada na swoim koncie kilka zrealizowanych inwestycji, których był inicjatorem, takich jak: remont chodnika pomiędzy blokami nr 45 i 44 na os. 2 PLremont chodników pomiędzy bud. nr 47a a al. Jana Pawła II, remont chodnika i rewitalizacja zieleni przed bl. 45 na os. 2 PL (w tym nowe nasadzenia drzew i żywopłotów). Współorganizator majowego III Pikniku Sąsiedzkiego, który zgromadził kilkuset mieszkańców za blokiem nr 44 na os. 2 PL.

Interesuje się nowymi technologiami, bezpieczeństwem i jest zwolennikiem monitoringu wizyjnego, a także planowaniem przestrzennym – brał aktywny udział w spotkaniach konsultacyjnych dot. planu zagospodarowania przestrzennego Czyżyn. Chętnie jeździ na rowerze i lubi zwiedzać. 

karolgoryl.pl

14

Agnieszka Budziaszek

Urodziłam się i mieszkam właśnie tu. Czyżyny to mój dom od zawsze.
Tu chodziłam do szkoły podstawowej i grałam w uczniowskim Klubie sportowym 22, z którym osiągałam duże sportowe sukcesy w siatkówce.
Obecnie studiuję psychologię, która pozwala mi dostrzec wiele istotnych dla mieszkańców spraw.
Interesują mnie zagadnienia psychologii społecznej i rozwój społeczności obywatelskiej, która charakteryzuje się aktywnością i zdolnością do samoorganizacji oraz osiągania wyznaczonych celów.
Angażuję się w wiele wolontariatów, które umożliwiają mi kontakt z ludźmi i ich codziennymi problemami.
Staram się być w ciągłym ruchu. Moją pasją są podróże, które poszerzają horyzonty i podsuwają mi pomysły na osobisty rozwój.
Sport to kolejna pasja, która nauczyła mnie już wielu rzeczy, takich jak dyscyplina, pokora, wytrwałość i ciężka praca, które prowadzą do celu. Wszystko to zamierzam wykorzystać w mojej pracy dla dzielnicy.
Mam 22 lata i ogromny zapał oraz potencjał na tworzenie i realizację nowego i świeżego pomysłu na naszą dzielnicę.

16

Tomasz Trzajna

Mieszkam i pracuję w Czyżynach. Mam 27 lat. Z wykształcenia jestem technikiem prac biurowych, dyplomowanym masażystą i licencjonowanym fizjoterapeutą. Kończę studia magisterskie z zakresu fizjoterapii. Pomaganie ludziom daje mi ogromną satysfakcję, dlatego w przyszłym roku zamierzam kontynuować rozwój zawodowy na studiach podyplomowych z medycyny osteopatycznej. Pracuję w Małopolskim Centrum Krioterapii przy al. Pokoju 82. Prowadzę również prywatną praktykę fizjoterapeutyczną. W latach 2016-2018 pełniłem społecznie funkcję prezesa Fundacji Rozwoju Niewidomych.

Wolne chwile spędzam ze swoją narzeczoną, przygotowując się do ślubu i korzystając z dobrodziejstw kulturalnych oferowanych przez nasze miasto.

Jestem ciekawy świata i otwarty na ludzi. Kocham psy. Interesuję się ekonomią. Pasjonuję się wszelkimi formami aktywności fizycznej, w szczególności żeglarstwem i turystyką pieszą.

Moim największym osiągnięciem sportowym było przejechanie 1400 km rowerem przez całą Polskę podczas Rajdu Wisła w 2013 roku.

W życiu kieruję się maksymą „Pieniądze to nie wszystko”. Jestem idealistą i moim marzeniem jest, aby na wzór amerykańskich zasad społecznych, ludzie pomagali potrzebującym charytatywnie w ramach indywidualnych umiejętności kilka godzin w tygodniu.

Uważam, że nasza dzielnica jest najwspanialszą częścią Krakowa, dlatego tutaj zamierzam pracować, działać społecznie i starzeć się u boku ukochanej kobiety.

Mam w sobie dużo pokory, dlatego staram się otaczać osobami mądrzejszymi i bardziej doświadczonymi od siebie. Zatem jeżeli Państwo macie jakieś wskazówki, pomysły na zmiany w naszej dzielnicy, zapraszam do kontaktu mailowego: trzajna.tomasz@gmail.com lub telefonicznego: 661-027-109.

Proszę o pójście do urn 2 grudnia i danie mi szansy na reprezentowanie Państwa woli w Radzie Dzielnicy XIV.

trzajna.czyzyny.org

17

Mateusz Wąs

19

Dorota Głowacka-Prus

Przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia „Wspólne Czyżyny”

Od ponad 18 lat mieszkam w Krakowie, a od 8 lat w Czyżynach, na terenie okręgu, z którego startuję. Jestem specjalistą pracy socjalnej, pracuję jako animator lokalny ze społecznościami Krakowa. W 2016 roku mieszkańcy zgłosili mnie do Poczet (Nie)zwykłych Krakowian. W 2017 roku otrzymałam tytuł Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku. 

Pełnię społecznie funkcje:

  • Wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Forum Organizatorów Społeczności Lokalnych
  • Ambasadorka Budżetu Obywatelskiego
  • Redaktorka Gazetki Czyżyńskiej
  • Przewodnicząca Stowarzyszenia Wspólne Czyżyny
  • Społeczny Zakładowy Inspektor Pracy w MOPS. 

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, dumną mamą Zuzi i Karola, lubiąca aktywnie spędzać czas z bliskimi na łonie natury. Jestem miłośniczką gier miejskich i ogrodów społecznościowych. 

Kieruję się zasadą, że jeżeli coś robię, robię to dobrze lub nie robię wcale! 

Jako Wasza reprezentantka chcę mieć wpływ na kreowanie codziennej rzeczywistości w dzielnicy, której jesteśmy mieszkańcami! 

21

Aleksandra Mrozowska

Urodziłam się w 1986 roku w Krakowie. Ukończyłam studia magisterskie na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo, a następnie studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Obecnie jestem doktorantką na Wydziale Nauk 
o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuję w jednym 
z nowohuckich szpitali i w specjalistycznej poradni żywieniowej. Należę do Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

Angażuję się w działalność społeczną i charytatywną. Już jako nastolatka byłam wolontariuszem – ratownikiem Maltańskiej Służby Medycznej, a później także wolontariuszem w Hospicjum im. Św. Łazarza przy ul. Fatimskiej w Krakowie oraz brałam udział w akcji „Pola Nadziei”.

W Łęgu, w Czyżynach mieszkam od urodzenia. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, a także mamą 4-letniego Krzysia. W wolnym czasie całą rodziną odkrywamy nowe miejsca w Krakowie i w Polsce. Lubię dobrą książkę, teatr, sudoku i własnoręcznie zrobione sushi.

Jestem osobą pracowitą, energiczną i zawsze w pełni zaangażowaną. Jako Radna Dzielnicy XIV wykorzystam wszystkie te dobre cechy do działań na rzecz Łęgu i Czyżyn.

mrozowska.czyzyny.org