14 lipca w godz. 15.00-18.00 na terenie zielonym przy wybiegu dla psów na os. 2 Pułku Lotniczego (okolice bloku 26) odbył się Piknik Psy i koty. Przyjemności i kłopoty. Był to już czwarty sąsiedzki piknik organizowany przez Stowarzyszenie Wspólne Czyżyny. Początki były trudne: przez pierwszą godzinę spotkania lało jak z cebra i organizatorzy razem z nielicznymi uczestnikami chronili się pod drzewami, zachowując jednak dobry nastrój i nadzieję, że deszcz niedługo ustąpi. Na szczęście na zmianę pogody nie trzeba było (zbyt) długo czekać, a razem ze słońcem zjawili się kolejni uczestnicy, młodsi i starsi, dwu i czworonożni. 

Ze względu na mocne opady i mokrą trawę nie wszystkie plany udało się zrealizować, ale i tak nie zabrakło piknikowych atrakcji z nagrodami. Czyżynianie wzięli udział w psioratonie czyli wyścigu z przeszkodami po psim wybiegu, rysowali podobizny swoich milusińskich, strzelali na strzelnicy pneumatycznej, uczestniczyli w prezentacjach służb. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się oczywiście wóz strażacki. Na zgromadzonych czekała też gorąca herbata, grill i ciasta upieczone przez członkinie Wspólnych Czyżyn. Smakołyki sprzyjały rozmowie: o planie zagospodarowania, który powinien chronić tereny zielone w okolicy ulicy Cichociemnych oraz o walce z plastikiem (w ramach akcji Kraków bez plastiku).

Wspólne Czyżyn za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu pikniku serdecznie dziękują sponsorowi: Centrum Handlowemu Czyżyny oraz partnerom: Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, Lidze Obrony Kraju, Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej, a także Radzie Dzielnicy XIV Czyżyny oraz radnemu miejskiemu, który wsparł organizację pikniku.